Planujesz wakacje na plaży zadbaj o linię

Opublikowano przez Redaktor

Odchudzanie przed wakacjami jest dużym wyzwaniem dla osób, które nie są zadowolone ze swojej sylwetki. Dobrze jest wcześniej wybrać dietę czy zrobić listę potrzebnych produktów. Do tego można włączyć zioła, ponieważ niektóre świetnie poprawią metabolizm, a nawet mogą zdziałać więcej niż syntetyczne leki. W przeciwieństwie do tabletek nie zawierają sztucznych substancji i nie wykazują skutków ubocznych.

Kiedy zacząć odchudzanie?

Zwykle o zgubieniu kilogramów myślimy tuż po zakończonych świętach, a to nie jest dużo czasu. Choć nie powinno być trudności ze zgubieniem kilku kilogramów to mimo wszystko stosowanie diety redukcyjnej to ogromny wysiłek dla organizmu i stres. Odchudzanie wymaga dużej wytrwałości, cierpliwości i wsparcia bliskich. O wiele łatwiej też znosić trudy odchudzania, jeśli w najbliższym czasie nie czekają nas jakieś uroczystości, imprezy, a także jeśli mamy drugą osobę odchudzającą się.

Dieta z błonnikiem łatwiejsza

Błonnik można z powodzeniem uznać za sprzymierzeńca w walce z nadwagą. Znakomicie chroni nasz organizm przed skutkami wahań cukru we krwi. Dzięki obecności tego składnika poziom glukozy we krwi utrzymuje się na stałym, niskim poziomie. Dzieje się tak, ponieważ błonnik spowalnia trawienie, a przez to poziom insuliny nie podnosi się tak szybko. Po spożyciu nie jest trawiony w przewodzie pokarmowym, ale niska jego zawartość może przyczyniać się do zaparć, problemów trawiennych. Produkty zawierające błonnik zwiększają swoją objętość i dają uczucie sytości na dłużej. Są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy stosują dietę lub zmagających się z problemem podjadania. Gdzie można go znaleźć? W produktach zbożowych, takich jak kasze, ryż, nasiona roślin strączkowych, płatki zbożowe, otręby pszenne, warzywach i owocach. Błonnik można zakupić również w suchej postaci i dodawać do ulubionych potraw. Nie zapominajmy, żeby w ciągu dnia wypijać odpowiednią ilość wody.

Zioła na poprawę metabolizmu

Zawierają sole mineralne, kwasy organiczne, olejki eteryczne, garbniki, flawonoidy i pomagają schudnąć. Wpływają na zwiększenie wydzielania soków żołądkowych, poprawiają trawienie, regulują perystaltykę jelit i ułatwiają rozbijanie komórek tłuszczowych. Do grupy tej można zaliczyć majeranek, tymianek, cząber, miętę. Regularnie dodawane do potraw nawet w niewielkich ilościach mogą przyczynić się do poprawy przemiany materii i lepszego samopoczucia. Dodatkowo dania zyskają nowy aromat i smak.

Ćwiczyć, biegać, tańczyć

Nienaganny wygląd łatwiej uzyskać, gdy dietę odchudzającą połączymy z aktywnością fizyczną. Najlepiej uprawiać jedną z ulubionych dyscyplin sportowych, ale świetnie sprawdzi się też systematyczna jazda rowerem czy bieganie. Jeśli lubimy tańczyć, to dzięki temu także uda nam się stracić sporo kalorii i przyjemnie spędzić czas. Odchudzanie to nie łatwy proces, wymaga od nas silnej woli i wytrwałości. Dlatego najlepiej przy stole zachowywać umiar i nie rezygnować z aktywności ruchowej, aby nie dopuścić do nadwagi i móc przez cały czas nie tylko na plaży wyglądać zachwycająco.